MINUST
Olga Luptova
lastepsühholoog
ja mänguterapeut
Minu nimi on Olga Luptova. Olen naine, abikaasa, ema, lastepsühholoog ja mänguterapeut. Olen üle 10 aastat töötanud perede, laste, lapsevanemate ja õpetajatega.
Lisaks teen koostööd Tallinna Ülikooliga, osaledes teadusprojektides. Viin läbi koolitusi, kursusi ja meistriklasse erinevatel lastepsühholoogiaga seotud teemadel.
Peamine lastega töötamise meetod on lapsekeskne mänguteraapia.
OLANA nõustamiskeskuse kohta
Psühholoogilise nõustamise ja mänguteraapia keskuse OLANA asutasin 2022. aastal.
Keskus sai oma nime minu enda nime ning mu poegade Andrei ja Arseni nimede lühendite kombinatsioonist. Pojad on minu elu suurimad õpetajad ja motivaatorid.
OLANA nõustamiskeskus on turvaline koht, kus pered, lapsevanemad ja lapsed saavad vajalikku abi, toetust ja mõistmist.
Kust minu tee algas?
Juba ülikoolis õppides tundsin huvi lapse arengu teemade vastu ja osalesin erinevates koolipsühholoogiaga seotud teadusprojektides.
Enda laste sünniga huvi ainult kasvas, seepärast tegelen siiani lastepsühholoogia teemadega.
Pean tööd lastega väga oluliseks ja väärtuslikuks, kuna see on investeering meie tulevikku. Ma väärtustan iga last ja näen kõigis lastes potentsiaali.
Olen veendunud, et pole halbu lapsi. On olemas mittesobilik käitumine, teadmiste ja oskuste puudumine, rahuldamata vajadused, ebasobilik arengukeskkond. Ning sellega on võimalik töötada.
Mänguteraapia
Mänguteraapia on selline psühhoteraapia vorm, kus teraapia protsessi peamine vahend on mäng. Mäng on iga lapse elu lahutamatu osa, seega on lapsel kõige lihtsam end mängu kaudu väljendada ja raskustega toime tulla.
Mänguteraapia on lapsekeskne protsess, kus arvestatakse lapse soovide ja vajadustega. Iga laps on erinev, seega on teraapia protsess ja tempo iga lapse puhul erinev.
Enne teraapiat toimub terapeudi ja lapsevanema vaheline kohtumine, kus arutatakse lapse arengut, tekkinud muresid, lapse toetamise võimalusi ning pannakse paika ja arutatakse läbi mänguteraapia eesmärgid.
Mänguteraapia on lapse jaoks individuaalne aeg. See on protsess, kus last aktsepteeritakse sellisena nagu ta on ja lähtutakse tema enda vajadustest ja ressurssidest.
Lapsega teraapiaseanssidel kehtib konfidentsiaalsuse põhimõte: see, mida laps ütleb või mida ta teeb, jääb mänguterapeudi ja lapse vahel.
Minu haridus
2008-2011 Tallinna Ülikool, bakalaureusekraad psühholoogias
2011-2013 Tallinna Ülikool, magistrikraad psühholoogias
Aastal 2020 sain psühholoog-nõustaja kutse (tase 7)
2020-2022 Mänguterapeudi koolitus, Annely Sootsi Tervisekool
Liskas paljud täiendõppe kursused: motiveeriv intervjueerimine, emotsioonide reguleerimine, J. Strebeleva metoodika kasutamine töös lastega, liivateraapia alused, psühhodiagnostika koolis jne
Töökogemus
2020-2023 Väike Päike Lasteklubi, psühholoog, projektijuht, koolitaja
2018-2020 Psühholoogiline keskus Harmoonia, psühholoog
2011-2023 Tallinna Ülikool, erinevate teadusprojektide teadur
2013-2017 Kallavere Keskkool, koolipsühholoog